Instytut Sztuki PAN

to interdyscyplinarna placówka badawcza, do której zadań należy badanie i dokumentacja polskiej sztuki i kultury artystycznej w zakresie sztuk plastycznych i architektury, muzyki, teatru, filmu i sztuki audiowizualnej z uwzględnieniem kontekstu europejskiego i światowego.

 

Z radością informujemy, że w wyniku ewaluacji działalności naukowej za lata 2017-2021, Instytut Sztuki PAN po raz trzeci otrzymał najwyższą kategorię A+ w dyscyplinie nauki o sztuce.

1 2 3 4 5 6 7
Aktualności

Numer 125 (2024) nosi tytuł "Kino jako maszyna pamiętania".

Zobacz zawartość tomu.

Dn. 15 kwietnia (poniedziałek) o godz. 19.00 w formule online odbędzie się 24. Kolokwium Teatralne poświęcone "Epaminondasowi" Stanisława Konarskiego. W spotkaniu wezmą udział: prof. dr hab. Jarosław Gajewski z Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie oraz dr hab. Jacek Wójcicki, prof. IBL PAN.

Dn. 9 maja 2024 r., godz. 10.00, w trybie on-line

Dn. 2-4 grudnia 2024 r., Instytut Sztuki PAN, Warszawa, ul. Długa 26/28. Zob. opis konferencji

Rocznik 69 (2024) nr 1 (272)

Numer w otwartym dostępie
  

 

  

Czwarty zeszyt "Pamiętnika Teatralnego" z rocznika 2023 można czytać w  wersji online na portalu czasopism Instytutu Sztuki PAN. Wersja drukowana będzie niebawem dostępna w księgarni IS PAN.

Od dziś dostępna jest lista marcowych nabytków Biblioteki.

Wydawnictwa IS PAN
Nowe książki
 
 
 


 

Najwyższa kategoria "A+" dla Instytutu Sztuki PAN

Z radością informujemy, że w wyniku ewaluacji działalności naukowej za lata 2017-2021, Instytut Sztuki PAN po raz trzeci otrzymał najwyższą kategorię A+ w dyscyplinie nauki o sztuce

 

Zamówienia publiczne

Dokumenty dotyczące postępowań o udzielenie zamówień publicznych prowadzonych w trybie przetargu nieograniczonego wszczętych przez Instytut Sztuki PAN dostępne są TUTAJ.

Konkursy

W związku z konkursem ogłoszonym 3 stycznia 2024 r. komisja konkursowa postanowiła w dniu 19 lutego 2024 r. rekomendować na stanowisko asystenta w Zakładzie Muzykologii (Pracownia Etnomuzykologii) mgr Barbarę Śnieżek.

Biuletyn Informacji Publicznej