Instytut Sztuki PAN
to interdyscyplinarna placówka badawcza, do której zadań należy badanie i dokumentacja polskiej sztuki i kultury artystycznej w zakresie sztuk plastycznych i architektury, muzyki, teatru, filmu i sztuki audiowizualnej z uwzględnieniem kontekstu europejskiego i światowego.

W najnowszej ocenie parametrycznej jednostek naukowych, przeprowadzonej przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, IS PAN otrzymał najbardziej prestiżową kategorię „A+”, przyznaną jedynie 47 jednostkom w kraju.

1 2 3 4 5 6 7 8
Aktualności

21 stycznia 2020 (wtorek), godz 14.30, sala multimedialna (Długa 26, II piętro)
Marcin Radomski, Dorota Kędzierzawska: idę pod prąd

 

 

Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, Księgarnia Artystyczna i Instytut Sztuki PAN zapraszają na promocję książki Joanny Stacewicz-Podlipskiej Przed i po "wielkim Jutrze"? Zachęta i wystawy scenografii

W dniu 28 stycznia 2020 roku o godz. 14.00 w sali im. Juliusza Starzyńskiego odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Anety Kielak-Dudzik pt. Janusz Warmiński i jego teatr Ateneum. Promotorem jest prof. Edward Krasiński z Instytutu Sztuki PAN,

Nabór na Studia Podyplomowe w specjalizacji "Historia muzyki z elementami współczesnej kultury muzycznej"  trwa do 25 lutego 2020 roku. Pierwszy zjazd: 29 lutego/1 marca 2020 roku. Szczegóły w zakładce rekrutacja. Zapraszamy!

Zeszyt 3-4/2019
"Teatr Jana Dormana"

Rocznik: LXVIII (271-272)

Zapraszamy do zapoznania się z ostatnią w tym roku listą nabytków Biblioteki.

Zapraszamy do lektury nowego numeru „Kontekstów” pt. „Planeta Schulz”, poświęconego twórczości Brunona Schulza i Międzynarodowemu Festiwalowi Brunona Schulza w Drohobyczu.

Zobacz pełną zawartość tomu.

2019/4
Rocznik: 64 (255)


Spis treści

 

 

Wydawnictwa IS PAN
Nowe książki
 
 
 


 

Banery
Projekty międzynarodowe


Międzynarodowe projekty badawcze HERA realizowane przez pracowników Zakładu Muzykologii IS PAN

SoundMe. Kierownik projektu: prof. Karl Kügle (Utrecht), kierownik zespołu: dr hab. Paweł Gancarczyk prof. IS PAN

MusMig. Project leader: Prof. Vjera Katalinić (Zagrzeb), team leader: prof. Barbara Przybyszewska-Jarmińska

Zamówienia publiczne

Dokumenty dotyczące postępowań o udzielenie zamówień publicznych prowadzonych w trybie przetargu nieograniczonego wszczętych przez Instytut Sztuki PAN dostępne są TUTAJ.

Biuletyn Informacji Publicznej