Instytut Sztuki PAN

to interdyscyplinarna placówka badawcza, do której zadań należy badanie i dokumentacja polskiej sztuki i kultury artystycznej w zakresie sztuk plastycznych i architektury, muzyki, teatru, filmu i sztuki audiowizualnej z uwzględnieniem kontekstu europejskiego i światowego.

 

Z radością informujemy, że w wyniku ewaluacji działalności naukowej za lata 2017-2021, Instytut Sztuki PAN po raz trzeci otrzymał najwyższą kategorię A+ w dyscyplinie nauki o sztuce.

1 2 3 4 5 6
Aktualności
28 maja 2024 (wtorek), godz. 13:00 (ONLINE), godz. 13:00,  Spotkanie z autorami książki
Architekt Aleksander Szymkiewicz (1858–1907) – szkic do biografii: Piotrem Jamskim, Zbigniewem Michalczykiem i Marcinem Zglińskim. Link do TEAMS. Zapraszamy!

Dn. 2-4 grudnia 2024 r., Instytut Sztuki PAN, Warszawa, ul. Długa 26/28. Zob. opis konferencji

Numer 125 (2024) nosi tytuł "Kino jako maszyna pamiętania".

Zobacz zawartość tomu.

Zapraszamy do przejrzenia nabytków Biblioteki z kwietnia.

Rocznik 69 (2024) nr 1 (272)

Numer w otwartym dostępie


Spis treści

  

 

  

Czwarty zeszyt "Pamiętnika Teatralnego" z rocznika 2023 można czytać w  wersji online na portalu czasopism Instytutu Sztuki PAN. Wersja drukowana będzie niebawem dostępna w księgarni IS PAN.

Wydawnictwa IS PAN
Nowe książki
 
     
     
     
     
 
 
 


 

Najwyższa kategoria "A+" dla Instytutu Sztuki PAN

Z radością informujemy, że w wyniku ewaluacji działalności naukowej za lata 2017-2021, Instytut Sztuki PAN po raz trzeci otrzymał najwyższą kategorię A+ w dyscyplinie nauki o sztuce

 

Zamówienia publiczne

Dokumenty dotyczące postępowań o udzielenie zamówień publicznych prowadzonych w trybie przetargu nieograniczonego wszczętych przez Instytut Sztuki PAN dostępne są TUTAJ.

Konkursy

Dyrekcja Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk ogłasza konkurs na stanowisko specjalista w Zakładzie Muzykologii Instytutu Sztuki PAN

Biuletyn Informacji Publicznej