Instytut Sztuki PAN
to interdyscyplinarna placówka badawcza, do której zadań należy badanie i dokumentacja polskiej sztuki i kultury artystycznej w zakresie sztuk plastycznych i architektury, muzyki, teatru, filmu i sztuki audiowizualnej z uwzględnieniem kontekstu europejskiego i światowego.

W najnowszej ocenie parametrycznej jednostek naukowych, przeprowadzonej przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, IS PAN otrzymał najbardziej prestiżową kategorię „A+”, przyznaną jedynie 47 jednostkom w kraju.

1 2 3 4 5 6 7 8
Aktualności

Numer 101-102 (2018) nosi tytuł "Kino europejskie XXI wieku".

Zobacz zawartość tomu.

 Zakład Historii i Teorii Teatru serdecznie zaprasza do udziału w konferencji "Teatr i dramat w więzieniu. Więzienie w teatrze i w dramacie", która odbędzie się w terminie 22-23 listopada 2018 roku w IS PAN. Na zgłoszenia czekamy do dnia 20 września. Szczegóły: konferencja

W lipcu Biblioteka Instytutu Sztuki PAN będzie czynna we wtorki w godz. 9.00-15.30 (magazyn do 13.30). W sierpniu Biblioteka będzie zamknięta


 

 

Przedstawiamy spis lipcowych nabytków Biblioteki.

W zakładce Biblioteka można przejrzeć również wcześniejsze wykazy nabytków.

 

W dniach 13 sierpnia – 2 września sprzedaż publikacji IS PAN będzie wstrzymana z powodu przerwy urlopowej. Nieczynna będzie również księgarnia stacjonarna (ul. Długa 28 pok. 5A).
Wszystkie zamówienia realizowane będą od 3 września.

Scenariusz słuchowiska "Ordonka" napisany przez Antoniego Wincha i Dariusza Błaszczyka otrzymał nagrodę GRAND PRIX podczas tegorocznego festiwalu Dwa Teatry.

Za dwa albumy wydane przez Zbiory Fonograficzne IS PAN. Nagrodę przyznano za udostępnienie bezcennych źródeł folkloru polskiego. 

 

Źródło: https://www.polskieradio.pl/334/6490

 

 

Wystawa "Enrico Prampolini. Futuryzm, scenotechnika i teatr polskiej awangardy", wraz z cyklem 5 wystaw w ramach projektu "100 lat awangardy" zrealizowanych przez Muzeum Sztuki w Łodzi, otrzymała Nagrodę Grand Prix XXXVIII Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2017 oraz I Nagrodę w kategorii Wystawy Sztuki. Kuratorem wystawy był dr Przemysław Strożek (IS PAN). 

Wydawnictwa IS PAN
Nowe książki
 

 

   
   

 


 

Banery
Konkursy

Rozstrzygnięcie konkursu na stanowiska naukowe w projekcie "Teatr Węgajty – 35 lat teatru antropologicznego i poszukiwań społeczno-kulturowych" finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki (SONATA BIS).

Wydarzenia

Międzynarodowe projekty badawcze HERA realizowane przez pracowników Zakładu Muzykologii IS PAN

MusMig. Project leader: Prof. Vjera Katalinić (Zagrzeb), team leader: prof. Barbara Przybyszewska-Jarmińska

SoundMe. Kierownik projektu: prof. Karl Kügle (Utrecht), kierownik zespołu: dr hab. Paweł Gancarczyk prof. IS PAN

Zamówienia publiczne

Dokumenty dotyczące postępowań o udzielenie zamówień publicznych prowadzonych w trybie przetargu nieograniczonego wszczętych przez Instytut Sztuki PAN dostępne są TUTAJ.