Instytut Sztuki PAN
to interdyscyplinarna placówka badawcza, do której zadań należy badanie i dokumentacja polskiej sztuki i kultury artystycznej w zakresie sztuk plastycznych i architektury, muzyki, teatru, filmu i sztuki audiowizualnej z uwzględnieniem kontekstu europejskiego i światowego.

W najnowszej ocenie parametrycznej jednostek naukowych, przeprowadzonej przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, IS PAN otrzymał najbardziej prestiżową kategorię „A+”, przyznaną jedynie 47 jednostkom w kraju.

1 2 3 4 5 6 7 8
Aktualności

Widzialność wyzwolona, Warszawa 2018, ISBN 978-83-65630-60-5.

Publikacja jest do pobrania w otwartym dostępie na stronie serii wydawniczej "Biblioteka Kwartalnika Filmowego".

We wtorek, 19 czerwca 2018 r., o godz. 12, odbędzie się zebranie naukowe Zakładu Historii Sztuk Plastycznych.

19 czerwca 2018 (wtorek), o godz. 11.00, w Sali Sobieskich (ul. Długa 26) odbędzie się wykład prof. Marie Pecorari (Sorbonne Université, PIASt PAN) zatytułowany " A really sad theatre show": funeralizing performance, performing funerals in Victoria Melody's Ugly Chief (2017). Spotkanie poprowadzi dr Emilia Olechnowicz.

 

21 czerwca (czwartek), godz. 11.00, Zakład Historii i Teorii Teatru, pok. 7 (Długa 26).
Urszula Zielińska-Meissner: "Parady" Jana Potockiego w realizacji Władysława Daszewskiego.

 

W dniach 28-29 czerwca 2018 roku, w Instytucie Sztuki PAN (ul. Długa 26, sala konferencyjna), odbędzie się konferencja naukowa Early Modern Art Towards Tradition and Modernity. Part 2: Partners and Rivals. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych
Program
Abstrakty wystąpień

Za dwa albumy wydane przez Zbiory Fonograficzne IS PAN. Nagrodę przyznano za udostępnienie bezcennych źródeł folkloru polskiego. 

 

Źródło: https://www.polskieradio.pl/334/6490

 

 

Wystawa "Enrico Prampolini. Futuryzm, scenotechnika i teatr polskiej awangardy", wraz z cyklem 5 wystaw w ramach projektu "100 lat awangardy" zrealizowanych przez Muzeum Sztuki w Łodzi, otrzymała Nagrodę Grand Prix XXXVIII Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2017 oraz I Nagrodę w kategorii Wystawy Sztuki. Kuratorem wystawy był dr Przemysław Strożek (IS PAN). 

Od dziś dostępna jest lista majowych nabytków Biblioteki.

Wydawnictwa IS PAN
Nowe książki
 
 

 

     
   
     

 


 

Banery
Konkursy

Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk poszukuje archiwisty do prowadzenia archiwum zakładowego. Wymagane wykształcenie wyższe (preferowane są studia kierunkowe) oraz doświadczenie w pracy  w podobnym zakresie. Zgłoszenia wraz z życiorysem, informacją o przebiegu pracy zawodowej oraz danymi kontaktowymi prosimy kierować na adres ispan@ispan.pl z podaniem tematu Archiwista do 30 kwietnia br. Wybranych kandydatów zaprosimy na rozmowę kwalifikacyjną.

Rozstrzygnięcie konkursu na stanowiska naukowe w projekcie "Teatr Węgajty – 35 lat teatru antropologicznego i poszukiwań społeczno-kulturowych" finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki (SONATA BIS).

Wydarzenia

Międzynarodowe projekty badawcze HERA realizowane przez pracowników Zakładu Muzykologii IS PAN

MusMig. Project leader: Prof. Vjera Katalinić (Zagrzeb), team leader: prof. Barbara Przybyszewska-Jarmińska

SoundMe. Kierownik projektu: prof. Karl Kügle (Utrecht), kierownik zespołu: dr hab. Paweł Gancarczyk prof. IS PAN

Zamówienia publiczne

Dokumenty dotyczące postępowań o udzielenie zamówień publicznych prowadzonych w trybie przetargu nieograniczonego wszczętych przez Instytut Sztuki PAN dostępne są TUTAJ.