Instytut Sztuki PAN
to interdyscyplinarna placówka badawcza, do której zadań należy badanie i dokumentacja polskiej sztuki i kultury artystycznej w zakresie sztuk plastycznych i architektury, muzyki, teatru, filmu i sztuki audiowizualnej z uwzględnieniem kontekstu europejskiego i światowego.

W najnowszej ocenie parametrycznej jednostek naukowych, przeprowadzonej przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, IS PAN otrzymał najbardziej prestiżową kategorię „A+”, przyznaną jedynie 47 jednostkom w kraju.

1 2 3 4 5 6 7 8
Aktualności

Tegoroczna dwuetapowa rekrutacja do Szkoły Doktorskiej Anthropos, współprowadzonej przez Instytut Sztuki PAN, zostanie przeprowadzona we wrześniu 2020.  Dokumenty można składać od 3 do 21 sierpnia, rozmowy kwalifikacyjne odbędą się między 21 a 25 września. WIĘCEJ INFORMACJI

Do wyboru specjalizacje: historia sztuki, historia sztuki nowoczesnej, teatrologia, filmoznawstwo, muzyka. Dokumenty można składać od lipca do końca września 2020. Więcej na stronie http://www.ispan.pl/pl/studia-podyplomowe

Od 18 lipca 2020 ruszają letnie, sobotnie wykłady z historii sztuki, muzyki, teatru i filmu. Sprawdź szczegóły na Studia Podyplomowe/Letnie wykłady z historii sztuki, muzyki, teatru i filmu

 

Szanowni Państwo,

Na podstawie  Zarządzenia Dyrektora, w związku z  rozprzestrzenianiem się epidemii Coronawirusa (COVID-19), Biblioteka i Zbiory Instytutu Sztuki PAN pozostają niedostępne do odwołania.

Uprzejmie informujemy, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym i Zarządzeniem Dyrekcji IS PAN z dnia 16.03.2020 r. kontakt z sekretariatem instytutu dostępny jest wyłącznie drogą mailową (ispan@ispan.pl).

Zapraszamy do zapoznania się z listą lipcowych nabytków Biblioteki.

 

Numer 109 (2020) nosi tytuł "Przestrzeń architektoniczna w filmie".

Zobacz zawartość tomu.

Wydawnictwa IS PAN
Nowe książki
 
 
 


 

Banery
Konkursy

Komisja Konkursowa na posiedzeniu w dniu 14 lipca 2020 r. postanowiła rekomendować na stanowisko adiunkta w Zakładzie Muzykologii p. dr. Jakuba Chachulskiego.

Dyrekcja Instytutu Sztuki PAN ogłasza konkurs na stanowisko: pomocnicze Senior Technician, asystenta technicznego w projekcie naukowym Teatr Węgajty – 35 lat teatru antropologicznego i poszukiwań społeczno-kulturowych

Projekty międzynarodowe


Międzynarodowe projekty badawcze HERA realizowane przez pracowników Zakładu Muzykologii IS PAN

SoundMe. Kierownik projektu: prof. Karl Kügle (Utrecht), kierownik zespołu: dr hab. Paweł Gancarczyk prof. IS PAN

MusMig. Project leader: Prof. Vjera Katalinić (Zagrzeb), team leader: prof. Barbara Przybyszewska-Jarmińska

Zamówienia publiczne

Dokumenty dotyczące postępowań o udzielenie zamówień publicznych prowadzonych w trybie przetargu nieograniczonego wszczętych przez Instytut Sztuki PAN dostępne są TUTAJ.

Biuletyn Informacji Publicznej