Instytut Sztuki PAN
to interdyscyplinarna placówka badawcza, do której zadań należy badanie i dokumentacja polskiej sztuki i kultury artystycznej w zakresie sztuk plastycznych i architektury, muzyki, teatru, filmu i sztuki audiowizualnej z uwzględnieniem kontekstu europejskiego i światowego.

W najnowszej ocenie parametrycznej jednostek naukowych, przeprowadzonej przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, IS PAN otrzymał najbardziej prestiżową kategorię „A+”, przyznaną jedynie 47 jednostkom w kraju.

1 2 3 4
Aktualności

Szanowni Państwo,

Na podstawie  Zarządzenia Dyrektora, w związku z  rozprzestrzenianiem się epidemii Coronawirusa (COVID-19), Biblioteka i Zbiory Instytutu Sztuki PAN pozostają niedostępne do odwołania.

Uprzejmie informujemy, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym i Zarządzeniem Dyrekcji IS PAN z dnia 16.03.2020 r. kontakt z sekretariatem instytutu dostępny jest wyłącznie drogą mailową (ispan@ispan.pl).

Zapraszamy do lektury pierwszego tegorocznego "Pamiętnika Teatralnego". Cały zeszyt dostępny jest bezpłatnie w wersji online na portalu czasopism IS PAN. Wersja drukowana do kupienia od czerwca.
Rocznik: LXVIX (273)

Warsaw Autumn Festival – its role and significance for the musical life of the countries on both sides of the Iron Curtain (and after its fall).
Z powodu epidemii koronawirusa (COVID-19), konferencja została przełożona na 16-17 września 2021.
 

Wydawnictwa IS PAN
Nowe książki
 
 
 


 

Banery
Konkursy

Dyrekcja Instytutu Sztuki PAN ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta w Zakładzie Muzykologii IS PAN.

Projekty międzynarodowe


Międzynarodowe projekty badawcze HERA realizowane przez pracowników Zakładu Muzykologii IS PAN

SoundMe. Kierownik projektu: prof. Karl Kügle (Utrecht), kierownik zespołu: dr hab. Paweł Gancarczyk prof. IS PAN

MusMig. Project leader: Prof. Vjera Katalinić (Zagrzeb), team leader: prof. Barbara Przybyszewska-Jarmińska

Zamówienia publiczne

Dokumenty dotyczące postępowań o udzielenie zamówień publicznych prowadzonych w trybie przetargu nieograniczonego wszczętych przez Instytut Sztuki PAN dostępne są TUTAJ.

Biuletyn Informacji Publicznej