Instytut Sztuki PAN
to interdyscyplinarna placówka badawcza, do której zadań należy badanie i dokumentacja polskiej sztuki i kultury artystycznej w zakresie sztuk plastycznych i architektury, muzyki, teatru, filmu i sztuki audiowizualnej z uwzględnieniem kontekstu europejskiego i światowego.

W najnowszej ocenie parametrycznej jednostek naukowych, przeprowadzonej przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, IS PAN otrzymał najbardziej prestiżową kategorię „A+”, przyznaną jedynie 47 jednostkom w kraju.

1 2 3 4 5 6 7 8
Aktualności

Numer 103 (2018) nosi tytuł "Młode kino polskie - konfrontacja pokoleń".

Zobacz zawartość tomu.

Rocznik: LXXII (322)
Spis treści
Wydawca: Instytut Sztuki PAN, Stowarzyszenie Liber Pro Arte
ISSN 1230-6142 Indeks 369403
Cena: 20 zł

  

 

 

Autorzy proszą o upublicznienie apelu i zapraszają na konferencję prasową, która odbędzie się dziś (17 stycznia) o godzinie 11:00 (Pałac Staszica, sala nr 144 im. A. Mickiewicza, ul. Nowy Świat 72).
Pełna treść listu dostępna pod linkiem.

We wtorek, 22 stycznia 2019 r., o godz. 12, odbędzie się zebranie naukowe Zakładu Historii Sztuk Plastycznych.

Instytut Sztuki PAN przy współpracy Uniwersytetu Karola i Akademii Sztuk Scenicznych w Pradze wyprodukował krótki film o koncercie, na którym odbyła się premiera pięciu współczesnych utworów inspirowanych muzyką przeszłości, badaną w ramach projektu HERA "Sound Memories: The Musical Past in Late-Medieval and Early-Modern Europe".

W prestiżowym amerykańskim piśmie "The Polish Review", 2018, No. 3, ukazała się recenzja z naszej publikacji

IS PAN zawiadamia, że w dniu 24 stycznia 2019 roku o godz. 12.00 w sali im. Juliusza Starzyńskiego odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Gabrieli Gacek pt. Tradycje muzyczne górali kliszczackich. Promotorem jest prof. dr hab. Zbigniew Przerembski, recenzentami są: prof. dr hab. Piotr Dahlig z UW dr hab. Tomasz Rokosz z KUL.
Z pracą można się zapoznać w Bibliotece Instytutu Sztuki PAN.
 

 

 

Rekrutacja na Studia Podyplomowe w specjalizacji "Historia muzyki z elementami współczesnej kultury muzycznej"  do 28 lutego 2019 roku. Pierwszy zjazd: 9/10 marca 2019 roku. Szczegóły w zakładce rekrutacja

Wydawnictwa IS PAN
Nowe książki
   

 


 

Banery
Wydarzenia

Międzynarodowe projekty badawcze HERA realizowane przez pracowników Zakładu Muzykologii IS PAN

SoundMe. Kierownik projektu: prof. Karl Kügle (Utrecht), kierownik zespołu: dr hab. Paweł Gancarczyk prof. IS PAN

MusMig. Project leader: Prof. Vjera Katalinić (Zagrzeb), team leader: prof. Barbara Przybyszewska-Jarmińska

Zamówienia publiczne

Dokumenty dotyczące postępowań o udzielenie zamówień publicznych prowadzonych w trybie przetargu nieograniczonego wszczętych przez Instytut Sztuki PAN dostępne są TUTAJ.