Instytut Sztuki PAN
to interdyscyplinarna placówka badawcza, do której zadań należy badanie i dokumentacja polskiej sztuki i kultury artystycznej w zakresie sztuk plastycznych i architektury, muzyki, teatru, filmu i sztuki audiowizualnej z uwzględnieniem kontekstu europejskiego i światowego.

W najnowszej ocenie parametrycznej jednostek naukowych, przeprowadzonej przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, IS PAN otrzymał najbardziej prestiżową kategorię „A+”, przyznaną jedynie 47 jednostkom w kraju.

1 2 3 4 5 6 7 8
Aktualności

Muzyka polska za granicą, t. 2: Między Warszawą a Paryżem (1918−1939), red. Beata Bolesławska-Lewandowska, Jolanta Guzy-Pasiak (eds.), Warszawa 2019 Instytut Sztuki PAN

Przyszli doktoranci Szkoły Doktorskiej Anthropos będą mogli wziąć udział w międzynarodowej wymianie stypendialnej w ramach programu PROM finansowanego ze środków, które IH PAN otrzymał w konkursie zorganizowanym przez NAWA.

Krótki film podsumowujący trzyletni projekt HERA "Sound Memories: The Musical Past in Late-Medieval and Early-Modern Europe", wyprodukowany przez Instytut Sztuki PAN.

https://www.youtube.com/watch?v=0IZbFLcLsyo
 

Zapraszamy do lektury nowego numeru „Kontekstów” pt. „Planeta Schulz”, poświęconego twórczości Brunona Schulza i Międzynarodowemu Festiwalowi Brunona Schulza w Drohobyczu.

Zobacz pełną zawartość tomu.

Przedstawiamy spis wrześniowych nabytków Biblioteki.

W zakładce Biblioteka można przejrzeć również wcześniejsze wykazy nabytków.

 

W dniu 23 października 2019 r. o godz. 12.00 w sali im. Juliusza Starzyńskiego odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Raminty Bumbulyte pt. Dance Costume Perception. A Case Study of the Lithuanian Contemporary Dance in 2012-2016. Promotorem jest dr hab. Jagoda Hernik Spalińska z Instytutu Sztuki PAN w Warszawie,

Dn. 7 listopada 2019 r., godz. 10.30, Sala im. Sobieskich, ul. Długa 26. 

2019/3
Rocznik: 64 (254)


Spis treści

 

 

Wydawnictwa IS PAN
Nowe książki
   
 


 

Banery
Konkursy

Dyrektor Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk ogłasza konkurs na stanowiska adiunktów w Zakładzie Historii Sztuk Plastycznych, Zakładzie Badań Podstawowych Historii Sztuki, Zakładzie Antropologii Kultury, Filmu i Sztuk Wizualnych, Zakładzie Muzykologii, Zakładzie Historii i Teorii Teatru. Informacje o procedurze konkursowej załączone są poniżej.

Projekty międzynarodowe


Międzynarodowe projekty badawcze HERA realizowane przez pracowników Zakładu Muzykologii IS PAN

SoundMe. Kierownik projektu: prof. Karl Kügle (Utrecht), kierownik zespołu: dr hab. Paweł Gancarczyk prof. IS PAN

MusMig. Project leader: Prof. Vjera Katalinić (Zagrzeb), team leader: prof. Barbara Przybyszewska-Jarmińska

Zamówienia publiczne

Dokumenty dotyczące postępowań o udzielenie zamówień publicznych prowadzonych w trybie przetargu nieograniczonego wszczętych przez Instytut Sztuki PAN dostępne są TUTAJ.