Instytut Sztuki PAN
to interdyscyplinarna placówka badawcza, do której zadań należy badanie i dokumentacja polskiej sztuki i kultury artystycznej w zakresie sztuk plastycznych i architektury, muzyki, teatru, filmu i sztuki audiowizualnej z uwzględnieniem kontekstu europejskiego i światowego.

W najnowszej ocenie parametrycznej jednostek naukowych, przeprowadzonej przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, IS PAN otrzymał najbardziej prestiżową kategorię „A+”, przyznaną jedynie 47 jednostkom w kraju.

1 2 3 4 5 6 7 8
Aktualności

28-29 maja 2018. Program warsztatów

5 czerwca 2018 (wtorek), godz. 11.00, Instytut Sztuki PAN, Sala Sobieskich
Prof. dr hab. Ryszard Daniel Golianek (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
w Poznaniu)
Wątki polskie w muzyce kompozytorów zagranicznych XIX wieku – próba systematyki

Prowadzenie: dr Jolanta Guzy-Pasiak

 

 

8 czerwca 2018 (piątek) o godz. 11.00 w sali im. Sobieskich (Długa 26) odbędzie się konwersatorium naukowe Zakładu Historii i Teorii Teatru. Elżbieta Zimna wygłosi referat pt. Czy teatr to dobre miejsce na rozmowę o etyce? Teatr absurdu Václava Havla.  Dyskusję zainicjuje dr Antoni Winch.

 

Dn. 14 czerwca 2018 r., godz. 10.30, Sala im. Sobieskich, ul. Długa 26. Porządek obrad

Za dwa albumy wydane przez Zbiory Fonograficzne IS PAN. Nagrodę przyznano za udostępnienie bezcennych źródeł folkloru polskiego. 

 

Źródło: https://www.polskieradio.pl/334/6490

 

 

Z radością informujemy, że wystawa "Enrico Prampolini. Futuryzm, scenotechnika i teatr polskiej awangardy", wraz z cyklem 5 wystaw w ramach projektu "100 lat awangardy" zrealizowanych przez Muzeum Sztuki w Łodzi, otrzymała Nagrodę Grand Prix XXXVIII Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2017 oraz I Nagrodę w kategorii Wystawy Sztuki. Kuratorem wystawy był dr Przemysław Strożek (IS PAN). Więcej informacji: http://konkurssybilla.nimoz.pl/msl2017

Numer 100 (2017) nosi tytuł "O świętowaniu".

Zobacz zawartość tomu.

Dostępna jest już lista kwietniowych nabytków bibliotecznych. W zakładce Biblioteka można przejrzeć również wcześniejsze wykazy nabytków.

Wydawnictwa IS PAN
Nowe książki
 
 

 

     
   
     

 


 

Banery
Konkursy

Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk poszukuje archiwisty do prowadzenia archiwum zakładowego. Wymagane wykształcenie wyższe (preferowane są studia kierunkowe) oraz doświadczenie w pracy  w podobnym zakresie. Zgłoszenia wraz z życiorysem, informacją o przebiegu pracy zawodowej oraz danymi kontaktowymi prosimy kierować na adres ispan@ispan.pl z podaniem tematu Archiwista do 30 kwietnia br. Wybranych kandydatów zaprosimy na rozmowę kwalifikacyjną.

Rozstrzygnięcie konkursu na stanowiska naukowe w projekcie "Teatr Węgajty – 35 lat teatru antropologicznego i poszukiwań społeczno-kulturowych" finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki (SONATA BIS).

Wydarzenia

Międzynarodowe projekty badawcze HERA realizowane przez pracowników Zakładu Muzykologii IS PAN

MusMig. Project leader: Prof. Vjera Katalinić (Zagrzeb), team leader: prof. Barbara Przybyszewska-Jarmińska

SoundMe. Kierownik projektu: prof. Karl Kügle (Utrecht), kierownik zespołu: dr hab. Paweł Gancarczyk, prof. IS PAN

Zamówienia publiczne

Dokumenty dotyczące postępowań o udzielenie zamówień publicznych prowadzonych w trybie przetargu nieograniczonego wszczętych przez Instytut Sztuki PAN dostępne są TUTAJ.