Instytut Sztuki PAN
to interdyscyplinarna placówka badawcza, do której zadań należy badanie i dokumentacja polskiej sztuki i kultury artystycznej w zakresie sztuk plastycznych i architektury, muzyki, teatru, filmu i sztuki audiowizualnej z uwzględnieniem kontekstu europejskiego i światowego.

W najnowszej ocenie parametrycznej jednostek naukowych, przeprowadzonej przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, IS PAN otrzymał najbardziej prestiżową kategorię „A+”, przyznaną jedynie 47 jednostkom w kraju.

1 2 3 4 5
Aktualności

Numer 115 (2021) nosi tytuł "Film formy, film treści".

Zobacz zawartość tomu.

Zapraszamy do przejrzenia nabytków Biblioteki z listopada.

2 grudnia (czwartek), godz. 11:00, dr Antonio Chemotti,A Sweet but Grave and Sad Melody”. Music and Emotion in Post-Tridentine Liturgies for the Dead. Link do spotkania na MS TEAMS:
 

7 grudnia b.r., godz. 11:00 (wtorek) prof. Łukasz Kiepuszewski z Instytutu Historii Sztuki UAM wygłosi wykład pod tytułem: Powierzchnia obrazu i czas. Wokół malarstwa Giorgio Morandiego.
Link do spotkania na platformie MS Teams poniżej:

Od września Wypożyczalnia i Czytelnia będą otwarte dla Pracowników i Doktorantów IS PAN od wtorku do piątku w godzinach 9.30 - 15.00. 

 

Wydawnictwa IS PAN
Nowe książki
 
 
 


 

Banery
Zarządzenia Dyrekcji IS PAN

Na podstawie  Zarządzenia Dyrektora, w związku z  rozprzestrzenianiem się epidemii Coronawirusa (COVID-19), Biblioteka i Zbiory Instytutu Sztuki PAN  pozostają niedostępne do odwołania.

Zamówienia publiczne

Dokumenty dotyczące postępowań o udzielenie zamówień publicznych prowadzonych w trybie przetargu nieograniczonego wszczętych przez Instytut Sztuki PAN dostępne są TUTAJ.

Konkursy

Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk poszukuje osoby na stanowisko Starszy Inspektor/Specjalista ds. bhp.

Dyrekcja Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta w Zbiorach Specjalnych i  Dokumentacji Teatru Instytutu Sztuki PAN

Dyrekcja Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta w Zakładzie Historii Sztuk Plastycznych Instytutu Sztuki PAN

Biuletyn Informacji Publicznej